Campania sociala DATI 1 LEU PENTRU CANTINA SOCIALA – Oferiti o portie de zambet bunicilor nostri

0

Varstnicii din Romania reprezinta una dintre categoriile sociale cu cel mai crescut risc de saracie si grad de vulnerabilitate. Aceasta vulnerabilitate este caracterizata de conditia sociala, starea de sanatate, perceptia sociala, nerespectarea drepturilor, dar si de impactul negativ al unor fenomene sociale precum imbatranirea populatiei, saracia, riscul de exluziune sociala.

Asociatia C.A.R.P. „OMENIA” Bucuresti este una dintre cele mai reprezentative organizatii neguvernamentale care se implica activ in promovarea incluziunii sociale si financiare si asigurarea unei vieti demne pentru persoanele varstnice, membre ale asociatiei. Cu un numar de membri de peste 45.000, asociatia noastra, acreditata ca furnizor de servicii sociale, asigura membrilor sai o gama variata de servicii, atat prin programele permanente, cat si prin Centrul de zi si Centrul de servicii de ingrijire si asistenta la domiciliu.

Multitudinea nevoilor sociale identificate, precum si dorintele exprimate ale membrilor nostri, au condus la conturarea unui nou obiectiv important, respectiv infiintarea unei cantine sociale. In acest sens, Asociatia C.A.R.P. „OMENIA” Bucuresti a demarat campania sociala de strangere de fonduri „DATI 1 LEU PENTRU CANTINA SOCIALA” ce are drept scop colectarea de fonduri in vederea construirii si dotarii unei cladiri ce va servi drept cantina sociala pentru persoanele varstnice, membre ale asociatiei, cu venituri mici si aflate in risc de excluziune sociala.

Va invitam sa va alaturati actiunilor noastre de colectare a fondurilor necesare si impreuna sa oferim o viata mai buna varstnicilor nostri.

Sumele pot fi colectate prin cutiile de donatii dispuse la sediul central al asociatiei, la cel din strada Amurgului nr. 61A (holul de la frizerie), in sala mare a Centrului de Zi din str. Oltului nr. 4, dar si prin intermediul carnetelor de membru, contracte de donatii, cont bancar deschis la Alpha Bank, sucursala Libertatii, sector 5: RO22 BUCU 1051 2137 2909 1 RON.

Pentru a afla mai multe despre activitatile Asociatiei C.A.R.P. „OMENIA” Bucuresti, puteti accesa site-urile: www.carp-omenia.ro, www.omeniatv.ro, ne puteti contacta telefonic la 021.423.17.49 sau va asteptam la sediul nostru din Strada Amurgului nr. 53, Sector 5, Bucuresti.